Manchester United, Brighton şi Sheffield United, calificate în semifinalele Cupei Angliei

Echipele Manchester United, Brighton şi Sheffield United s-au calificat duminică în semifinalele Cupei Angliei, alături de Manchester City, echipă al cărei meci s-a disputat sâmbătă.

Manchester United s-a impus cu 3-1 în faţa lui Fulham, după ce a fost condusă cu 1-0 prin golul lui Mitrovic, din minutul 50.

Brighton, cu un sezon foarte bun în Premier League, a obţinut duminică o calificare la pas în semifinalele Cupei Angliei, surclasând-o cu 5-0 acasă pe echipa de divizia a patra Grismby Town.

Sheffield United s-a calificat duminică în semifinalele Cupei Angliei la fotbal, după ce a învins-o cu 3-2 pe teren propriu pe altă echipă din Championship, Blackburn Rovers, într-un meci din sferturi de finală.

Semifinalele Cupei Angliei se vor disputa în zilele de 22 aprilie, când este programat meciul Manchester City – Sheffield United, şi 23 aprilie, când se va juca partida Brighton – Manchester United.