Sevilla, Juventus, Leverkusen, West Ham United şi AS Roma, calificate în semifinalele Europa League

Sevilla, Juventus, Bayer Leverkusen şi AS Roma s-au calificat, joi seara, în semifinalele Europa League la fotbal.

FC Sevilla a învins joi seara, pe teren propriu, formaţia engleză Manchester United, scor 3-0, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa. Sevilla s-a calificat pentru semifinale.

Juventus a remizat cu Sporting, la Lisabona, 1-1.

Bayer Leverkusen a învins pe Union St Gilloise în Belgia, cu 4-1, calificându-se în semifinale cu scorul general de 5-2, iar Juventus Torino a reuşit să menţină un rezultat egal la Lisabona, unde Rabiot a deschis scorul în minutul 9, dar gazdele au egalat în minutul 20, din penalti.

Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, pe teren propriu, după prelungiri, formaţia olandeză Feyenoord Rotterdam, cu scorul de 4-1, calificându-se în semifinalele Ligii Europa.

Echipa engleză West Ham United a învins joi, pe teren propriu, echipa belgiană Gent, scor 4-1, în manşa secundă a sferturilor Conference League, calificându-se în semifinale.